Mobil: +420 774 123 598
Email: info@loveckyraj.cz

Otevírací doba
Po 9.00 - 17.00
Út 9.00 - 17.00
St 9.00 - 17.00
Čt 9.00 - 17.00
9.00 - 17.00

po telefonické dohodě (774 123 598) možnost nákupu i mimo otevírací dobu
lovecký ráj lovecký ráj lovecký ráj lovecký ráj lovecký ráj lovecký ráj lovecký ráj lovecký ráj lovecký ráj

Rybolov Španělsko

Rio Ebro je nejdelší španělská řeka o celkové délce 909 kilometrů. Pramení v Kantaberském pohoří a vlévá se do Středozemního moře.

Nejvyznamnější pro lov na Ebru jsou přehrady Riba Roja a Embalse de Mequinenza, které slouží jako vodní elektrárny a pro zavlažování. Horní přehrada Embalse de Mequinenza byla postavena v roce 1966. Její rozloha činí 75,4 km2 a největší hloubka dosahuje 60 m. Spodní přehrada Riba roja byla postavena roku 1969 a dosahuje rozlohy 20,29 km2

Příběh výskytu sumců na přehradách řeky Ebro začal před třiceti lety. Došlo k nepovolenému vysazení sumců německým rybářem. Díky vhodným podmínkám došlo k populační explozi sumců, kteří dosahují délky přes 2,5 metru a 100 kg.

Naše první výpravy směrovali na spodní přehradu. Po zákazu lovu na živou rybu jsme začali jezdit na horní přehradu. Zde máme celkově větší úlovky než na dolní přehradě. Nemáme problém za výpravu nachytat více než 100 sumců a kaprů v trofejní velikosti.

Sumec, kapr a candát jsou zde nepůvodním druhem. Svým neuvěřitelným počtem úplně vytlačili původní populaci jesetera, úhoře a parem.

V posledních letech je velký zájem o lov candátů. Candáty zde lovíme hlavně přívlačí a v letních měsících chytáme i vzácnějšího black basse (Okounek pstruhový).

Místní kapři se vyznačují neuvěřitelným množstvím, silou a výdrží, která nás vždy příjemně překvapí a vlije adrenalin do žil. Jsou to praví bojovníci, kteří vždy dokonale prověří naše vybavení.

Již několik let je zde zákaz lovu ryb na živou rybu. Proto zde lovíme sumce na pelety, Okolní příroda připomínající poušť jen dokresluje romantickou scenérii u vody. Klid naruší pouze zvuk rolničky a nebo hlásič prozrazující, že je zájem o naše pelety pod hladinou přehrady.

Hodně času u vody věnujeme testování prutů, navijáků a šnůr od různých výrobců, abychom byli schopni Vám odborně poradit.

Za ty léta co na Ebro jezdíme, se nestalo, že by jsme se vrátili bez trofejního úlovku. Návštěva Ebra zahrnuje riziko, že i přes dlouho cestu budete chtít přijet co nejdříve zpátky.

V případě Vašeho zájmu se o naše zkušenosti s Vámi rádi podělíme.

Všichni zákazníci, kteří nakupují v naší kamenné prodejně mají možnost si s námi zarybařit na všech uvedených lokalitách.

Více informací o možnosti společného rybolovu Vám rádi poskytneme na prodejně. Fotografie z každé naší výpravy naleznete na Facebooku

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


$("#header_left").cycle({ fx: "fade", speed: 2000 });